Вемблі

Вемблі

Вемблі — другий за величиною, після Камп Ноу, стадіон Європи. Тут проводить свої домашні матчі збірна Англії з футболу. Також тут проходять фінали Кубка Англії, Кубка англійської ліги та Суперкубка.

Сучасний стадіон стоїть на місці свого легендарного попередника, збудованого в 1923 році. Старий Вемблі знесли в 2003 році, а в 2007, після декількох перенесень терміну, закінчили будівництво нового.

Проект нового стадіону розробили Фостер і партнери та Популюс. Архітектурною особливістю стадіону стала арка, висотою 134 метри. Вона є найдовшою однопрогонною конструкцією даху в світі.

Офіційне відкриття відбулось 19 травня 2007 фінальним матчем Кубку Англії між Челсі та Манчестер Юнайтед (1-0). Та перед тим на Новому Вемблі вже зіграли молодіжки Англії та Італії та відбулось декілька інших офіційних матчів.

На новому Вемблі відбулись фінали Ліги чемпіонів, в 2011 — Барселона - Манчестер Юнайтед (3-1), та в 2013 — Борусія(Д) - Баварія (1-2). В 2012 Вемблі прийняв фінальні матчі жіночого та чоловічого олімпійських турнірів з футболу. На стадіоні виступали Muse, Green Day, Oasis, Take That, Metallica, AC/DC, U2, Мадонна.